Druhy masáží

Rekondiční a sportovní masáž

Jsou vynikajícím prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie a zotavení svalstva. Osvěžují tělo i mysl a lze si tak díky ní efektivně odpočinout. Jeden z hlavních účinků je uvolnění napjatého svalstva. Pravidelným promasírováním těla a nejvíce namáhaných partií je možné předcházet vážným zdravotním problémům, které způsobuje zanedbávání potřeb vlastního pohybového aparátu. Lze i odstranit také další nedostatky, ať už jsou způsobené úrazem, zvýšenou fyzickou zátěží či naopak sedavým zaměstnáním.  Po masáži může tělo projevovat větší, či menší únavu, tak není vhodné provádět žádnou fyzicky náročnou činnost, ale spíše odpočívat a nechat účinky masáže doznít. Po zbytek dne doporučuji dostatečné množství tekutin:)

SPORTOVNÍ MASÁŽ:

Vynikající před startem sportovce na závodech pro zahřátí a uvolnění svalstva. A nebo pro rychlejší zotavení svalstva po cvičení. Zlepšuje prokrvení ve svalech a napomáhá odplavování škodlivých látek, což má za následek ideální svalové zahřátí a protažení před výkonem nebo rychlejší regeneraci po výkonu. Tím se podstatně snižuje riziko případného úrazu během další fyzické námahy.

RUČNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ

Je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních, tím pádem tělo zadržuje vodu, tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační. Před touto masáží doporučuji nejdříve konzultaci semnou 🙂

LÉČEBNÉ ÚČINKY:

 • Odstraňuje celulitidu
 • Zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou
 • Zlepšuje vzhled pokožky celého těla, omlazuje pokožku
 • Zpevňuje podkoží
 • Modeluje postavu
 • Zmírňuje otoky nohou, působí proti tzv. „těžkým nohám“
 • Preventivně působí PROTI VZNIKU křečových žil a otoků
 • Upravuje otoky po operacích
 • Upravuje žilní nedostatečnost
 • Zlepšuje tok lymfy, podporuje detoxikaci organismu
 • Regeneruje organismus
 • Prokrvuje pokožku
 • Zvyšuje imunitní systém
 • Zmírňuje migrenózní stavy

KONTRAINDIKACE

 • Nesmí se provádět u člověka který trpí: infekční a bakteriálním onemocněním,horečnaté stavy,nádorová onemocnění,kožní vyrážky,křečové žíly,těhotenství, šestinedělí,hyperfunkce štítné žlázy,astma,80% diabetes,srdeční  arytmie, bajpás, fibrilace chlopně,revmatická artitida.

TEJPOVÁNÍ

(kinesiologický tejp)

Jedná se o metodu, která využívá lepení tejpů na kůži pro ovlivnění pohybového a oběhového systému. Aplikací tejpu dochází ke zvednutí pokožky a snížení tlaku v podkoží = zlepšení cirkulace.

MOŽNOSTI VYUŽITÍ TEJPOVÁNÍ: 

Bolesti hlavy, zad a končetin, bolesti kloubů a svalů, svalové křeče, tenisový/golfový loket, kloubní poranění, chybné postavení těla nebo jednotlivých kloubů, syndrom karpálního tunelu, otoky, modřiny, jizvy. Dá se i využít u těhotných žen.

KDY NELZE TEJPOVÁNÍ PROVÉST: 

alergie na náplast, popálená kůže, otoky srdečního nebo ledvinového původu, infekční a kožní onemocnění, akutní stavy, otevřené rány, křečové žíly. Váš konkrétní zdravotní stav je vhodné případně konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem.

Masáž lávovými kameny

Je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje. Kombinace tepla, dotyků a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem.

Doporučuje se při zvýšené únavě, vyčerpání, podráždění. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů, uklidní a uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje se očistý proces, detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla.

Horký tlak z kamenů mimo jiné proniká ihned do svalů kde dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti a regeneraci tkání.Zlepšuje krevní oběh, posiluje lymfatický a imunitní systém. Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus.

Tuto masáž vřele doporučuji, sama sem si ji zkusila a stala se jednou z mých oblíbených masáží kterou provozuji 🙂

Kdy se neprovádí:

Hypersensitiva na teplo, infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav, poranění,modřiny,kožní problémy,sluneční popáleniny,křečové žíly. Onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, diabetes,epilepsie. Silná a bolestivá menstruace, těhotenství.